Ogłaszamy konkurs z wiedzy o życiu i twórczości Ryszarda Kapuścińskiego. Do wygrania 10 książek „Mikrocałości” Sławomira Jankowskiego z dedykacją!

Szanowni Państwo!

Ogłaszamy konkurs z wiedzy o życiu i twórczości Ryszarda Kapuścińskiego. Do wygrania 10 książek „Mikrocałości” Sławomira Jankowskiego z dedykacją!

Książka ta jest wyrazem fascynacji autora cyklem „Lapidariów” Ryszarda Kapuścińskiego.

O książce „Mikrocałości” można dowiedzieć się więcej ze strony:

http://mikrocalosci.kapuscinski.info

 

Zasady naszego konkursu są bardzo proste:

Należy odpowiedzieć na wszystkie poniższe pytania. Odpowiedzi na pytania znajdziecie Państwo na stronie kapuscinski.info .

1. W którym roku i w jakim piśmie zadebiutował Ryszard Kapuściński?
2. W którym roku RK został korespondentem PAP na całą Afrykę?

3. Jaka książka będzie podstawą produkcji filmu animowanego, poświęconego sylwetce Ryszarda Kapuścińskiego?

4. Jak nazywał się władca Etiopii opisany w książce „Cesarz”?€

5. O jakiej książce mówi Ryszard Kapuściński:

Wszystkie moje wcześniejsze książki były zbiorami reportaży z różnych krajów lub z różnych okresów. A […]  – to moja pierwsza prawdziwa książka. Zawiera moje doświadczenia i refleksje z początków, trwającej do dzisiaj, wojny domowej w Angoli. To był rok 1973. W Portugalii wybuchła rewolucja i został obalony reżim wojskowy Salazara. Rada rewolucji ogłosiła niepodległość kolonii. Jedną z nich była właśnie Angola. W Angoli, tak jak w innych krajach Afryki, jest bardzo dużo różnych nacji, różnych etnicznych ugrupowań, plemion itd. Był to jeden z powodów wybuchu wojny domowej. Rozpoczęła się walka, chaotyczna, bezwzględna, która przeraziła całą Europę. Kiedy wszyscy uciekali z Angoli, ja tam pojechałem.”

 

Następnie należy wpisać się na listę mailingową serwisu kapuscinski.info (o ile już się na niej nie jest),  a odpowiedzi należy wysłać na adres email: mikrocalosci@wp.pl  z adresu zapisanego na listę mailingową.

O wygranej decyduje losowanie. Na wylosowane adresy email wyślemy informację z prośbą o podanie adresu pocztowego do wysyłki książki z dołączoną dedykacją autora!

W konkursie mogą brać udział osoby zamieszkałe w Polsce. Książki wysyłamy wyłącznie na adresy krajowe.

Termin w którym możecie Państwo zgłaszać swoje odpowiedzi to: 16-23.11.2012. Ogłoszenie zwycięzców 28.11.2012. Książki wyślemy niezwłocznie drogą pocztową.

 

Alicja Kapuścińska .fot Mateusz Jankowski
Alicja Kapuścińska .fot Mateusz Jankowski

Zgodnie z zapowiedzią autor Mikrocałości spotkał się 13 listopada z panią Alicją Kapuścińską w mieszkaniu przy ulicy Prokuratorskiej w Warszawie. Małżonka autora Cesarza z zadowoleniem przyjęła jego publikację. Z zainteresowaniem wysłuchała relację o działalności strony Kapuściński.info – sama bowiem z Internetu nie korzysta. Przekazała życzenia wszelkiej pomyślności dla środowiska związanego ze stroną, a także osobiście dla pana Macieja Skórczewskiego. Uczyniła to również pisemnie. Podkreśliła z ukontentowaniem, że pierwszy raz przekazuje pisemną dedykację Internautom.

 

Alicja Kapuścińska, Sławomir Jankowski , fot. mateusz jankowski
Alicja Kapuścińska, Sławomir Jankowski , fot. Mateusz Jankowski

Zainteresowała się też publikowanym swego czasu na stronie zapisem wieczoru promocyjnego Praw natury, który niezmiennie okazuje się inspirujący dla Sławomira Jankowskiego. I być może spełni się jego marzenie o wydaniu tego materiału w formie podobnej do ostatnich tomów Dzieł wybranych Ryszarda Kapuścińskiego. A na pewno materiał dołączy do archiwaliów pani Alicji. Bylibyśmy wdzięczni za Wasze opinie na ten temat.

 

 

 

 

Sławomirowi Jankowskiemu towarzyszył młody fotoreporter – 9-letni Mateusz, któremu zawdzięczamy zdjęcia. Bije z nich pogodna i życzliwa atmosfera spotkania.

 

Odnośnie dalszych wydarzeń, związanych z Mikrocałościami, będziemy sukcesywnie informować o nich na stronie poświęconej książce http://mikrocalosci.kapuscinski.info. Już dziś możemy zaprosić 6 grudnia o godzinie osiemnastej do Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica, na spotkanie z autorem, uroczyście inaugurujące książkę w pierwszej stolicy Polski.

Informujemy też, że od poniedziałku książka jest dostępna w sprzedaży na platformach internetowych Antykwariatu Warszawskiego, oraz w trzech jego warszawskich księgarniach stacjonarnych, których adresy znajdziecie Państwo we wcześniejszych materiałach poświęconych Mikrocałościom opublikowanych na stronach  kapuscinski.info i http://mikrocalosci.kapuscinski.info. Na ostatniej z niniejszych stron, w zakładce Sklep, znajdziecie Państwo bezpośrednie linki do zakupu książki na platformach internetowych. Książka jest dostępna również w serwisie aukcyjnym Allegro.