Pokaz filmu „Ostatnia książka Ryszarda Kapuścińskiego”

Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu zaprasza 29 grudnia na film „Ostatnia książka Ryszarda Kapuścińskiego” w reżyserii Beaty Hyży-Czołpińskiej.

 

 

Dokument poświęcony ostatniej wyprawie Ryszarda Kapuścińskiego do rodzinnego Pińska.

Czas trawania 57 min.

29.12.2011. godz.18.00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu ul. Cieliczańska 1

 

Wstęp Wolny!

Pokaz filmu zrealizowano w ramach projektu „Gmina Supraśl: Mała Ojczyzna – Wielki Świat”, sfinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Beata Hyży-Czołpińska
Od 1997 roku pracuje w TVP S.A. Realizowała wszystkie formy telewizyjne – od newsa, poprzez felieton i reportaż do filmu dokumentalnego. W swoich programach promuje wielokulturowe dziedzictwo Podlasia, wyjątkowość jego mieszkańców i bogactwo historii. Podlasie jest dla niej twórczą inspiracją i swoistym „centrum świata”. Specjalizuje się w filmie dokumentalnym. Ukończyła Seminarium Producenckie o specjalności redaktor-producent, prowadzone przez PWSFTiT w Łodzi i Akademię Telewizyjną TVP S.A. W październiku 2010 roku ukończyła studia na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w łódzkiej filmówce. Jako reżyserka filmów dokumentalnych pracuje dla 1 TVP S.A. , 2 TVP S.A., TVP Kultura, TVP Polonia, 3TVP S.A.. Reżyserowała filmy nie tylko w Polsce, ale i w Kanadzie, Szwajcarii, Francji, Belgii czy Norwegii. Jej filmy zostały zakwalifikowane do pokazów konkursowych na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. w Chinach, Monte Carlo, Niemczech, Czechach, Brazylii, Danii, Hiszpanii czy USA.

 

 

 

Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu