Mikrocałości – Sławomir Jankowski

Od 14 listopada będzie dostępna w księgarniach Antykwariatu Warszawskiego w Warszawie: przy ul. Opaczewskiej 43 lok 6; przy ul. Ząbkowska 27/31 (teren Fabryki Koneser) i przy Al. Jerozolimskich 55 (w bramie kamienicy), a także na platformach internetowych Wygodny.com i WWW.antykwariat.waw.pl książka Sławomira Jankowskiego Mikrocałości.

Celem serwisu kapuscinski.info  było/jest  gromadzenie materiałów poświęconych twórczości Ryszarda Kapuścińskiego. Wokół serwisu udało się zgromadzić kilkutysięczną społeczność czytelników i osób , które chcą współtworzyć coś co służy wszystkim. Robimy coś całkowicie społecznie, zupełnie bezinteresownie. Cały czas otrzymujemy ciepłe słowa od osób, którym serwis pomógł poznać fenomen twórczości Kapuścińskiego. I to jest naszym celem. Staramy się pokazać każdemu przyszłemu i obecnemu czytelnikowi jak wiele wartościowych książek napisał Pan Ryszard.

Serwis, co chcę podkreślić, jest nieoficjalny, tworzony przez pasjonatów oraz zwykłych czytelników. Niech będzie to swego rodzaju podziękowanie od nas dla Pana Ryszarda za godziny spędzone przy lekturze jego książek.

Każda inicjatywa, która wychodzi od twórczości Ryszarda Kapuścińskiego i dotyka istoty tego, o czym pisał, jest dla nas cenna i warta promowania. Wiemy, że wolą Pana Ryszarda była pomoc młodym pisarzom i reporterom.

Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na promowanie w ramach serwisu kapuscinski.info  książki Mikrocałości Pana Sławomira  Jankowskiego, gdyż uważamy ją za ciekawą i godną lektury pozycję dla osób znających Kapuścińskiego i jego cykl Lapidaria.

Pośrednio jesteśmy dumni z faktu , że to między innymi nasz serwis przyczynił się do powstania tej książki, pomagając autorowi Mikrocałości ogarnąć ogrom wiedzy, empatii i przemyśleń, jakie zgromadził w swych książkach Ryszard Kapuściński.

Mamy nadzieję, że lektura tej książki wywoła chwilę refleksji i wspomnienia fenomenu talentu Ryszarda Kapuścińskiego oraz pokaże jak wielki wpływ ma on wciąż na twórczość współczesnych młodych pisarzy.

Maciej Skórczewski

redakcja kapuscinski.info