Do 26 kwietnia 2021 można głosować na peruwiański projekt transmedialny na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego

Peruwiański projekt transmedialny Kapuscinski, la historia que trasciende / ‘Kapuscinski, the story that transcends’ zrodzony z książki „Los cínicos no sirven para este oficio” (To nie jest zawód dla cyników) polskiego dziennikarza Ryszarda Kapuścińskiego został nominowany w kategorii Narracja Transmedialna (Narrativa Transmedia) na festiwalu FINNOF – Międzynarodowym Festiwalu Nowych Narracji Non-Fiction (Festival Internacional de Nuevas Narrativas de No Ficción) w Argentynie.

Jak piszą organizatorzy na stronie drugiej edycji festiwalu FINNOF: „FINNOF to pierwszy międzynarodowy festiwal, który nagradza innowacyjne projekty narracyjne z zakresu literatury faktu, na które składają się produkcje dziennikarskie, dokumentalne i edukacyjne z całego świata”.

Ceremonia wręczenia nagród będzie transmitowana w internecie z Rosario w Argentynie 5 maja 2021 roku. Organizatorami festiwalu są: #DCMteam; Maestría en Comunicación Digital Interactiva; Universidad Nacional de Rosario.

Głosować na peruwiański projekt można w następujący sposób:

1) Wejdź na stronę: http://finnof.org/voto-publico-2021

2) Wejdź do sekcji NARRATIVA TRANSMEDIA 

3) Głosuj na Kapuscinski, la historia que trasciende (Klikając Votar)

4) W nowym oknie z zapytaniem ¿Quiere votar por: Kapuscinski, la historia que trasciende? (Chcesz zagłosować na: Kapuscinski, la historia que trasciende?) potwierdź głos przez ponowne kliknięcie Votar.

Projekt został zrealizowany przez studentów z uniwersytetu Universidad de San Martín de Porres w Limie w Peru pod kierownictwem profesora Carlosa Terronesa. Można go zobaczyć na stronie: https://view.genial.ly/604939d8af6a5f0d724f639c/presentation-kapuscinski-la-historia-que-trasciende

Projektowi towarzyszą również specjalnie dedykowane strony:

– Kanał youtube: https://www.youtube.com/channel/UC6jd17JbXj2KlTCFeO0idGw/videos

– Strona internetowa: https://kapuscinskilahistoriaquetrasciende.wordpress.com/

– Nagrania audio na soundcloud: https://soundcloud.com/kapuscinskitrasciende

– Instagram: https://www.instagram.com/kapuscinskitrasciende/

Adam Kajzer

kapuscinski.info