4 marca 2017 r. to 85. rocznica urodzin Ryszarda Kapuścińskiego. Zaproszenie.

4 marca 2017 r. to 85. rocznica urodzin Ryszarda Kapuścińskiego. Tego dnia w warszawskim Teatrze Powszechnym odbędzie się Wieczór Anglosaski, poświęcony reportażyście oraz jego angielskim tłumaczom, którzy przyczynili się do światowej popularności Kapuścińskiego i przełożenia jego książek na obce języki.
Wydarzenie jest częścią programu 8. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Podczas Wieczoru zostanie wręczona Nagroda Translatorska dla Tłumaczy Ryszarda Kapuścińskiego za całokształt twórczości. Laudację wygłosi prof. Jerzy Jarniewicz, Krystyna Czubówna przeczyta fragmenty „Podróży z Ryszardem Kapuścińskim”, a spotkanie poprowadzi Remigiusz Grzela.

Urodziny Ryszarda Kapuścińskiego będą obchodzone właśnie 4 marca br. (Scena Mała Teatru Powszechnego w Warszawie, ul. Zamoyskiego 20, godz. 18).

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w Teatrze niezbędne jest potwierdzenie obecności do 28 lutego. R.S.V.P. – urodziny.kapuscinskiego@gmail.com lub kom. 783 176 097 (poniedziałek–piątek, w godz. 10-11 i 16.30-17.30)

Na Wieczór Anglosaski zapraszają Organizatorzy Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, Fundacja im. Ryszarda Kapuścińskiego – Herodot, Kulczyk Investments oraz Teatr Powszechny.