ZWIASTUN PIERWSZEGO FILMU O KAPUŚCIŃSKIM UJAWNIONY

kapuscinski_05

Studio Platige Image ujawnia zwiastun filmu „Another Day of Life”, przygotowany specjalnie na tegoroczny Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. http://www.annecy.org/annecy-2013/schedule/appointments:100000301244

Film powstaje na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego „Jeszcze dzień życia” i opowiada o jego przeżyciach podczas wojny w Angoli w roku 1975. Doświadczony reporter ma za sobą 13 lat pracy w targanej konfliktami Afryce, jednak to czego doświadcza w Angoli zdaje się go przerastać. Trafia w sam środek piekła wojny, która zmieni go bezpowrotnie. W bezmiarze chaosu szuka prawdy wciąż ocierając się o śmierć.

Jest to pierwsza próba ekranizacji prozy jednego z najwybitniejszych reporterów wojennych XX wieku.

Zwiastun skupia jak w soczewce cechy, które będą wyróżniać film, a są to: nowatorskie połączenie dwóch technik (animacja komputerowa i zdjęcia filmowe), oraz oryginalna stylizacja plastyczna. To dopiero przedsmak tego jak będzie wyglądał film ostatecznie. Twórcy ciągle pracują nad rozwiązaniami technologicznymi służącymi jeszcze ciekawszemu opowiedzeniu historii.

Producentem wiodącym filmu jest polski Platige Films, spółka będącą własnością Platige Image S.A., powołana w celu prowadzenia produkcji filmów fabularnych. Koproducentami są firmy z Hiszpanii, Niemiec i Belgii, z których pochodzi duża część budżetu.

W Polsce film otrzymał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, nawiązana została współpraca z Telewizją Polską oraz firmą dystrybucyjną Next Film. W Hiszpanii „Another Day of Life” otrzymał najwyższą ocenę z ponad 240 projektów, ubiegających się o dofinansowanie Hiszpańskiego Instytutu Filmowego. Do projektu udało się pozyskać agencję Celuloid Dreams, jedną z najbardziej szanowanych agencji sprzedaży filmów na świecie.

Projekt był wielokrotnie zapraszany i prezentowany na targach i festiwalach filmowych miedzy innymi na Festiwalu Filmowym w Berlinie, Annecy Film Festival czy Cartoon Movie w Lyonie.

Po dwóch latach etapu przygotowawczego film wchodzi w fazę realizacji. Premiera planowana jest na 2015 rok. 

 

ANOTHER DAY OF LIFE Trailer from Platige Image on Vimeo.

 

 

 

Dostępna jest również strona oficjalna strona internetowa filmu.

http://www.anotherdayoflifefilm.com/pl/index.html

 

kapuscinski_04

kapuscinski_03

kapuscinski_02

kapuscinski_01