Wspólne czytanie fragmentów książek Ryszarda Kapuścińskiego w bibliotece szkolnej w Żarach.

8 lutego, w czwartek uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. KEN w Żarach spotkali się w Bibliotece Szkolnej  na wspólnym czytaniu fragmentów książek   wielkiego pisarza i legendarnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego, którego książka pt. Cesarz została uznana przez jury Biblioteki w Nowym Jorku za jedną z 50. najważniejszych książek XX w., , chcąc w ten sposób pamiętać o twórcy w 11. rocznicę Jego śmierci.

Ta akcja czytelnicza sprowokowała nas do rozmów o artyście i Jego dziele. Czytaliśmy fragmenty Cesarza, Szachinszacha, Wojny futbolowej, Imperium, Tego innego, Dałem glos ubogim, a także rozmowę z pisarzem z cyklu  Rozmowy na koniec wieku,  wcześniej zapoznając się  z prezentacją multimedialną na temat pisarza przygotowaną przez p. Teresę Michalewską, opiekuna Biblioteki Szkolnej.

Teksty te zabrzmiały bardzo mocno w drugiej już dekadzie XXI wieku i nic nie utraciły na aktualności. Problemy w nich poruszone i opis świata poruszyły umysły młodzieży i zachęciły do chęci zapoznania się z tą nadzwyczajną literaturą.  W akcji czytelniczej udział wzięli: Kaja Trybulska i Angelika Rossa z kl. II Technikum Logistycznego, Wiktoria ŚwiątkiewiczAneta Waliszewska, Daria Wojtysiak, Dominik Adamowicz, Krystian StudzińskiSzymon Hamatou z kl. I Technikum  Logistycznego oraz Józef Kursa z kl. III d Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Dołączamy kilka zdjęć z naszej akcji i serdecznie Państwa pozdrawiamy, szczególnie panią Alicję Kapuścińską. Z wyrazami wielkiego szacunku w imieniu uczniów i swoim Teresa Michalewska, nauczyciel bibliotekarz w CKZiU im. KEN w Żarach, woj. lubuskie.