Ogłoszono nominacje do IV edycji Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego

Dwanaście materiałów: tekstowych, dźwiękowych, wideo oraz fotoreportaży otrzymało nominacje do tegorocznej IV edycji nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 2 grudnia.

W kategorii materiał tekstowy nominowani zostali: Michał Matys za “Łódź miasto przeklęte” (“Gazeta Wyborcza”, 31.01.2014), Ela Sidi za “Serdecznie witamy w Auschwitz” (“Gazeta Wyborcza”, 8-9 lutego 2014) i Ziemowit Szczerek za “Po co komu Donieck” (“Polityka” nr 39 z 24.09.2014).

W kategorii materiał dźwiękowy nominowano: Marcina Dolińskiego za materiał “Sprzedani lokatorzy” (Polskie Radio Pomorza i Kujaw, 1 lipca 2014), Annę Dudzińską za “Nieidealną piosenkę” (Radio Katowice, 20.02.2014) i Agatę Kasprolewicz za materiał “Szwecja – imigranci, kawa, kryminały” (Polskie Radio Program I, 16.05.2014).

W kategorii materiał fotograficzny nominacje otrzymali autorzy fotoreportaży: Maksymilian Rigamonti za “Afganistan jest w nas” (“Digital Photographer”, styczeń 2014), Jakub Szymczuk za “Czarny czwartek” (“Gość Niedzielny”, 2.03. 2014) i Jacek Turczyk za “Remka” (CSF PAP 2.04.2014).

W kategorii materiał wideo nominowani są: Hanna Jewsiewicka za “Tajemnice marokańskich kobiet” (“Dzień Dobry TVN” 30.09.2013), Jerzy Kalina za “Siewcę” (“Belsat TV”; 19.04.2014) i Łukasz Kowalski za “Egzamin z człowieczeństwa” (TVP II, 4.02.2014).

Ogłoszenie nazwisk laureatów odbędzie się 2 grudnia podczas uroczystej gali w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.

Nagroda PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawana jest co roku autorom najbardziej rzetelnych, obiektywnych i poprawnych warsztatowo informacji – zarówno tekstów, jak i relacji radiowych, telewizyjnych oraz fotografii. Na każdego z laureatów czeka 20 tys. zł.

W jury nagrody zasiadają: Alicja Kapuścińska, Janusz Adamowski, Stefan Bratkowski, Anna Brzezińska-Skarżyńska, Bogusław Chrabota, Piotr Gabryel, Mirosław Ikonowicz, Wojciech Jagielski, Michał Kobosko, Jan Miodek, Maciej Mrozowski, Henryk Samsonowicz, Maria Wiernikowska i Maciej Wierzyński. W tegorocznej IV edycji Nagrody Kapitule przewodniczy p.o. Prezesa Polskiej Agencji Prasowej Lidia Sobańska.

Patronat Honorowy nad Nagrodą sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mecenasem konkursu i partnerem gali jest PKN Orlen SA, a fundatorami nagród: PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Polska Agencja Prasowa SA. Patronami medialnymi nagrody są TVP Info i Polskie Radio. Partnerem Wspierającym jest Hotel InterContinental Warszawa.

źródło: http://wyborcza.pl/1,91446,17033537,Ogloszono_nominacje_do_Nagrody_PAP_im__Ryszarda_Kapuscinskiego.html#ixzz3KHNYGfCj