Nagroda PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego dla Justyny Kopińskiej

Nagroda PAP im. Kapuścińskiego
Podczas gali w Łazienkach Królewskich w Warszawie po raz piąty wręczono Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawane „autorom informacji – tekstów i zdjęć, relacji radiowych i telewizyjnych”. Laureatką nagrody za najlepszy tekst prasowy została Justyna Kopińska z „Dużego Formatu”. Nominowanych było w sumie czworo autorów „Wyborczej”.

Tekst Kopińskiej „Oddział chorych ze strachu” opowiadał o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim. Prokuraturze aż pięć lat zajęło śledztwo dotyczącego przemocy na dzieciach. W końcu jednak, już po publikacji tekstu i kontroli Prokuratury Generalnej, akt oskarżenia przeciw dr Annie M. (zresztą biegłej sądowej) został skierowany do sądu.

To piąta edycja Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jest ona przyznawana polskim dziennikarzom za najlepszy autorski materiał o charakterze informacyjnym. W zeszłym tygodniu ogłoszono nominacje: do nagród kandydowały trzy materiały fotograficzne, trzy audycje dźwiękowe, cztery materiały wideo oraz sześć tekstów.