Urodziny Ryszarda Kapuścińskiego: Wieczór Bułgarsko-Szwedzki. Zaproszenie.

 

86 lat temu (4 marca 1932) urodził się Ryszard Kapuściński: cesarz reportażu, najczęściej – obok Stanisława Lema – tłumaczony polski pisarz. Zapraszamy na urodziny pisarza. Fragmenty książek „Podróże z Ryszardem Kapuścińskim” przeczyta Krystyna Czubówna.

Zapraszamy na wieczór Bułgarsko-Szwedzki 

Niedziela 4 marca 2018 godzina 17.00

Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego Teatru Dramatycznego w Warszawie, Ul. Kasprzaka 22

Na Wieczorze zostanie zaprezentowany specjalne przygotowany przez Emilię Sadowską materiał o „Cesarzu” – książce przewodniej 9. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki – w którym zostały wykorzystane fragmenty dokumentu Marka Millera z 1987 r. i audiobooka wyd. Agora z 2008 r., na którym Zbigniew Zapasiewicz czyta „Cesarza”.

Ryszard Kapuściński to najczęściej – obok Stanisława Lema – tłumaczony autor polski. Jego książki są przekładane na 39 języków. Szczególnie popularny jest w Bułgarii i w Szwecji. Na język bułgarski zostało przełożonych 15 książek Kapuścińskiego. W Szwecji był murowanym kandydatem do Nagrody Nobla.

Fragmenty książki „Podróże z Ryszardem Kapuścińskim” przeczyta Krystyna Czubówna.

Wieczór poprowadzi Remigiusz Grzela.

Honorowy patronat: Ambasada Republiki Bułgarii w Polsce, Ambasada Szwecji w Warszawie

W programie: wręczenie Nagrody Translatorskiej dla Tłumaczy Ryszarda Kapuścińskiego za całokształt twórczości.

WSTĘP WOLNY ZA REZERWACJĄ, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Rezerwacje: RSVP do 2.marca na adres: urodziny.kapuscinskiego@gmail.com lub kom. 795 328 778 (poniedziałek-piątek w godz. 8:30-9:30 i 17-18)


Z okazji urodzin Ryszarda Kapuścińskiego, księgarnia publio.pl przedstawia promocję na wybrane książki mistrza.

Książki objęte promocją:

ps. kupując przy pomocy naszej strony (i w/w linków) wspierasz nas. Od każdej sprzedaży otrzymujemy drobną prowizję, która przeznaczamy na serwer www i domenę. Nasza strona posiada wbudowaną porównywarkę cen książek Ryszarda Kapuścińskiego. Znajdziecie ją pod adresem http://kapuscinski.info/gdzie-kupic-ksiazki-ryszarda-kapuscinskiego

 

1 Komentarz

  1. Wróciłam z urodzin p. Ryszarda Kapuścińskiego. Dziękuję za wino oraz torty. Brakowało mi wspominania myśli i idei drogiego Jubilata – tak nam potrzebnej otwartości i docenienia „Innego”. Marnujemy testament Ryszarda Kapuścinskiego, nawet wśród przyjaciół, na Jego urodzinach. Przykro mi. Małgorzata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*